Konopie i pies - czy olejki CBD mogą być pomocne w leczeniu chorób naszych psów?

Konopie i pies - wprowadzenie do terapii na bazie CBD

Kiedy słyszymy o konopiach, zazwyczaj myślimy o marihuanie i jej psychotropowych skutkach. Jednak konopie oferują też inną cenną substancję - CBD, którego możliwości terapeutyczne są obecnie szeroko badane i doceniane zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Czym jest olejek CBD i jak działa?

Olejek CBD (Cannabidiol) to substancja pozyskiwana z konopi siewnej, która nie ma działania odurzającego. Jej działanie opiera się na stymulowaniu układu endokannabinoidowego, który reguluje wiele kluczowych funkcji organizmu, m.in. odpowiada za reakcje immunologiczne, funkcje komórkowe czy stan emocjonalny.

Olejki CBD dla zwierząt - podstawowe informacje

Podobnie jak u ludzi, również u zwierząt występuje układ endokannabinoidowy, dlatego olejek CBD może być stosowany przy różnego rodzaju dolegliwościach naszych pupili. Stosowany jest m.in. przy lękach, problemach ze snem, stanach zapalnych czy różnego rodzaju bólach.

Bezpieczeństwo stosowania CBD u psów

Doskonałą wiadomością dla wszystkich właścicieli psów jest fakt, że CBD jest substancją bezpieczną dla zwierząt. Ale podobnie jak każdy suplement, powinien być stosowany z umiarem i zgodnie z zaleceniami producenta.

Stosowanie olejków CBD u naszych czworonogów - praktyczne aspekty i możliwości zastosowania

Terapia CBD u psów - pozyskiwanie olejku i metody podania

Najlepsze dla zwierząt jest stosowanie olejku CBD pozyskiwanego metodą ekstrakcji CO2. Nie zawiera wtedy żadnych szkodliwych substancji i jest całkowicie bezpieczny. Olejek cbd dla psów najczęściej podaje się doustnie, dodając go do karmy lub smakołyków.

Do jakich chorób i dolegliwości u psów możemy zastosować olejki CBD?

Olejek CBD pomaga w różnych dolegliwościach. Najczęściej jest stosowany do leczenia lęków, zaburzeń snu, zapaleń, także przewlekłych, jak np. zapalenie skóry, trawiennych czy bólowych. Może być też stosowany w terapii nowotworowej jako pomocniczy środek łagodzący skutki chemioterapii.

Przykładowe historie sukcesów użycia CBD u psów

• Max - labrador cierpiący na przewlekłe zapalenie skóry. Po zastosowaniu olejku CBD objawy zniknęły, a stan psa znacznie się poprawił.
  • Bella - mała terierka z lękiem separacyjnym. Po zastosowaniu CBD pies zaczęła spokojniej reagować na brak właściciela.

Podsumowanie - olejki CBD dla psa jako naturalne rozwiązanie dla zdrowia

Zalety i wady stosowania olejków CBD u psów

Nie da się ukryć, że stosowanie olejku cbd dla psów ma wiele zalet. Poprawia on ogólny stan zwierząt, łagodzi różnego rodzaju dolegliwości, a także działa profilaktycznie. Do wad możemy zaliczyć przede wszystkim dość wysoką cenę oraz konieczność regularnego podawania.

Podejście nauki i medycyny do stosowania CBD u zwierząt

Nauka i medycyna coraz chętniej przyglądają się możliwościom, jakie daje CBD. Prowadzone są badania potwierdzające skuteczność CBD w leczeniu różnych dolegliwości u zwierząt.

Jak zacząć przygodę z olejkami CBD u twojego pieska?

Pierwszym krokiem jest oczywiście konsultacja z weterynarzem. Następnie warto zacząć od niskiej dawki, stopniowo ją zwiększając i obserwując reakcję psa. Pamiętajmy, że każde zwierzę jest inne i może reagować inaczej na CBD.

Podsumowując, olejki CBD mogą być bardzo cennym dodatkiem do diety naszych czworonogów. Warto zainteresować się tym naturalnym środkiem, który może poprawić jakość życia naszych pupili.